فلسفه ی ......؟
0
مسلما در زندگی همه ما برای هر چیزی یک دلیلی است ولی انگار تازگی ها دیگه دلیل نمی خواد . به عنوان مثال درس خوندن .

.
ما درس می خونیم و ادامه تحصیل می دهیم تا به معلومات ما اضافه بشه و چیزای که در باره رشته مون نمی دونیم و بدونیم بخواهیم بیشتر اطلا عات کسب کنیم به مقطع تحصیلات تکمیلی وارد میشیم این رسالت کسی است که به دنبال دانش و استفاده از ان است .
.
.
چندی پیش سازمان ما تفا هم نامه ای با یکی از دانشگاه ها منعقد کرد و از مقطع کاردانی تا کارشناسی ارشد با شرایط اکازیون دانشجو پذیرش نمود همه افرادی که سد کنکور مقابلشون بود از این شرایط استفاده کردند و دانشجو شدند .

.
.
.حال بعد از یک ترم درس وقتی ازشون سوال میکنی درس چی داری ؟ چه امتحانی داری ؟و.... اصلا نمی دونند ! حتی نمی توانند یک صفحه کتاب رو برای امتحان لا اقل حفظ کنند و با نوشتن تقلب های ریز و درشت و خواهش ار استاد و التماس و... یک نمره ای می گیرنند که فقط پاس بشه و اخر سر مدرک تحویل سازمان بدهند .
.
.
حال در مقطع ارشد باز هم وضع به همین روال است . از ان جایی که این دانشگاه برای ارشد پایان نامه ندارد و کار کلاسی و مقاله و ترجمه و .. هم ندارد سطح سواد علمی افراد پایین است
.
کلام اخر
سدکنکور خوب است که برداشته می شود ولی توجه کنیم خروجی که بیرون می اید چگونه است؟ ایا واقعا به اندازه کارشناس و یا کارشناس ارشد می داند ویا فقط اسم ان را یدک میکشد .
ایا خروجی هایی به این صورت واقعا ظلم به علم در این مقاطع نیست .
چرا به برای خالی نمودن صندلی دانشگاه و گرفتن مبالغی برای همه کسایی که توانایی خوندن ندارند و یا به اجبار و یا برخوارداری از یک پایگاه اجتماعی کارت دعوت می فرستیم و به زور می خواهیم بهشون لیسانس بدهیم
.
از طرفی توجه داشته باشیم وقتی 80 درصد یک سازمان را دکتر و کارشناس ارشد تشکیل می دهند سطع توقعات همه در حد بالاست و دیگر سازمان نمی تواند پاسخگویی انتظارات همه باشد و سازمان دچار چالش می شود .
.
ادمه تحصیل بسیار عالیست منوط به این که از سر بیکاری و مدرک و... به دنبالش نباشیم

ارسال نظر
نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد امنیتی : *

کمی در باره ما!
سایت 059 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه آموزش در فضای مجازی