اولین تصاویر از اتصال جدید USB 3.1 با سرعت انتقال اطلاعات 10 گیگابیت در ثانیه منتشر شد
0
اولین تصاویر از اتصال جدید USB 3.1 با سرعت انتقال اطلاعات 10 گیگابیت در ثانیه منتشر شد

اولین بار در نمایشگاه CES 2014 بود که موسسه تعیین استانداردهای USB که با نام USB-IF شناخته می شود، سخن از استادندارد تازه USB 3.1 به میان آورد که به گفته آنها می تواند سرعت انتقال اطلاعات از طریق پورت USB را به 10 گیگابیت در ثانیه (یعنی دو برابر سرعت USB 3.0 فعلی) افزایش دهد. حالا آن ها میگویند که برنامه های تازه ای برای معرفی اتصال ها و کانکتور های جدید برای پورت USB دارند تا هم بتواند انتقال اطلاعات با سرعت بالا را انجام دهد و هم دردسر های پیشین در استفاده از پورت های USB را برطرف نماید.

این اتصال جدید Type-C نام داشته و در حال حاضر تصاویر کامپیوتری و رندر شده از آن منتشر شده است که طرحی اولیه از آن را نشان داده و به ما می گوید در آینده باید منتظر چه چیزی باشیم. ابعاد این پورت 8.3x2.5 میلیمتر بوده و بسیار شبیه به پورت microUSB امروزی است. همچنین همانند قبل یک قطعه پلاستیکی در میانه پورت قرار گرفته که اتصال های مسی برای انتقال برق و اطلاعات روی آن نصب شده است. برخی انتظار داشتند که در نسخه جدید پورت USB دیگر شاهد استفاده از چنین طراحی نباشیم، اما از قرار تا چند سال آینده خبری از انجام چنین تغییری نخواهد بود.

اتصال پورت Type-C به تدریج قرار است جایگزین مدل های دیگری از طراحی پورت USB شود و به احتمال زیاد در آینده شاهد عرضه سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ هایی خواهیم بود که هر دو مدل پورت را در کنار هم دارند تا به تدریج اتصال USB سری Type-A از رده خارج شود. موسسه USB-IF در نظر دارد تا این پورت را تا ماه جولای امسال تکمیل کند و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اواخر امسال شاهد عرضه دستگاه هایی مجهز به پورت USB از سری Type-C خواهیم بود.

ارسال نظر
نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد امنیتی : *

کمی در باره ما!
سایت 059 با بیش از 10 سال تجربه در زمینه آموزش در فضای مجازی